Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Teksto dydis

Surask mus „Facebook“

Lietuvos olimpinės akademijos oficiali paskyra Twitter


INFORMACIJA


  

 
---------------------


----------------------

Rėmėjai 
 

Žurnalas „Sporto mokslas“

Lankomumas


LOA narė tarptautiniame projekte PDF Spausdinti El. paštas
2016 lapkričio 22, 15:20 (antradienis)


Siekiant glaudaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo, skatinant jaunimą tapti aktyviais visuomenės veikėjais, 2016 m. lapkričio 7-15 d. Lietuvos olimpinės akademijos narė, Vilniaus kolegijos pedagogikos fakulteto dėstytoja Vilija Gerasimovičienė kartu su jaunimo grupe (Kristina Kunelytė, Milda Kiškytė - VIKO pedagogikos fakulteto studentės, Edvinas Žulonas – VIKO verslo vadybos fakulteto studentas, Paulius Kontrimas - Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos abiturientas, Mantė Kontrimaitė, Motiejus Grigaravičius) atstovavo Naujosios Akmenės jaunimo asociaciją „Milžinų lizdas” (įkūrėja Justina Jančauskaitė)  „Erasmus+“ jaunimo mainų programos tarptautiniame projekte „BE CYCLIST“ nr. 2016-2-NL02-KA105-001410 Orveltėje Nyderlanduose. Šiame projekte dalyvavo keturios šalys: Lietuva, Ispanija, Rumunija ir Nyderlandai.
Jaunimo mainų programos tikslas – sukurti inovatyvią mokymo(si) aplinką, kuri skatintų tarpkultūrinės įvairovės suvokimą ir švietimo plėtrą kryptingam, įvairiapusiam jaunimo užimtumui, aiškiai suvokiant žmogaus teises ir pareigas problemų sprendimui ir įvairių galimybių užtikrinimui.
Projekto „BE CYCLIST“ rengėjai - Nyderlandų jaunimo organizacija „Dig Out“ (http://www.diggout.nl/en/index.htm) praktinėse veiklose taikė neformalaus ugdymo(si) metodus: savanoriškumą, patirtinį mokymąsi, atvirą ir neformalų bendravimą/bendradarbiavimą, į grupės procesą orientuotą ugdymą(si), savi/refleksiją, įtraukiant susipažinimo ir sportinius žaidimus, „ledlaužius“, pasitikėjimo savimi ir kitais, komandos formavimo užduotis. Projekto dalyviai organizavo savo šalių tarpkultūrinius, meninius, kino vakarus, teikė pasiūlymus laisvalaikio veikloms, iniciavo rytines mankštas ir sportinius žaidimus: stalo tenisą, badmintoną, futbolą.
Pristatymų ir diskusijų metu ypač didelis dėmesys buvo skiriamas sveikos gyvensenos, visavertės mitybos, aplinkosaugos ir atliekų rūšiavimo temoms. Dalyviai buvo skatinami integruotis bei dirbti komandose su įvairių kultūrų žmonėmis, siekė bendrų tikslų ir idėjų įgyvendinimo. Taikytos „draugiškos aplinkai“ užduotys perdirbant turimas medžiagas: stiklą, plastiką, popierių, medį, metalą. Veikė „kūrybinės dirbtuvės“, kuriose seni dviračiai paversti į nestandartinius meno kūrinius, pristatant ypatingas jų kilmės istorijas, akcentuojant judėjimo dviračiais naudą ir svarbą. Taikydami socialinės medijos formas dalyviai kūrė interaktyvius pristatymus, filmuotą vaizdo medžiagą, planavo ateities iniciatyvas projektams, pateikė šalių sveikos gyvensenos puoselėjimo gaires ir rekomendacijas, aptarė „Erasmus+“ programos galimybes tarpkultūriniame kontekste, dirbo sudarytose refleksijos, socialinio komiteto grupėse.
Dalyvių socializacijai ir fiziniam aktyvumui stiprinti buvo surengta edukacinė išvyka į Aseno miestelį, kuris garsėja kaip „dviračių provincija“ ir  įveiktas 40 kilometrų dviračių žygis į Westerborko tarpinę koncentracijos stovyklą, kurią II pasaulinio karo metu įkūrė naciai.
Visa projekto „BE CYCLIST“ programa buvo aktuali ir reikšminga, organizatoriai pasižymėjo aukšta darbo su jaunimu kompetencija ir profesionalumu įtraukiant jaunimą į išliekamąją vertę turinčias veiklas bei drauge sprendžiant susidariusias globalines problemas šiuolaikiniame pasaulyje.

Parengė: LOA narė, Vilniaus kolegijos pedagogikos fakulteto dėstytoja Vilija Gerasimovičienė 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack