Europos olimpinių akademijų 2-oji metinė konferencija ir generalinė asamblėja „Sharing the future of Olimpism“

Europos olimpinių akademijų 2-oji metinė konferencija ir generalinė asamblėja „Sharing the future...

2019 m. lapkričio 13‒15 d. Nikosijoje (Kipre) vyko Europos olimpinių akademijų (EOA) 2-oji metinė konferencija ir generalinė asamblėja „Sharing the future of Olimpism“.
Renginiui buvo skirtas ypatingas dėmesys. Jame dalyvavo tarptautinės olimpinės akademijos prezidentas Isidoros Kouvelos, Tarptautinio olimpinio komiteto narys ir Graikijos olimpinio komiteto prezidentas Spyros Kapralos, Kipro nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Dinos Michaelides, Europos olimpinių akademijų prezidentas Manfred Laemmer.
Kipro nacionalinio komiteto prezidentas Dinos Michaelides aktualizavo iškilusias grėsmes. Prezidentas pažymėjo, kad tokios sporto šakos kaip breiko šokis (breakdancing), laipiojimas (climbing) ir važiavimas BMX dviračiais (BMX) pakeičia tradicines sporto šakas. Net planuojama elektroninį sportą (e-sports) ateityje įtraukti į olimpinę programą. Girdime, kad 2024 m. Olimpinėse žaidynėse Paryžiuje visi norintys bėgti maratono trasą galės tai padaryti, sumokėję dalyvio mokestį. Visa tai - olimpinės ideologijos ir filosofijos panaikinimas. Nuo seniausių laikų iki šių dienų žinojome, kad olimpinėse žaidynėse varžosi geriausi iš geriausių. Anot prezidento, kyla grėsmė, kad varžysis turtingiausi iš turtingiausių. Tai yra kritinės problemos, kuriomis turėtų rūpintis ne tik Olimpiniai komitetai, bet ir Olimpinės akademijos. Turėtume diskutuoti ir jei sutiksime su išsakyta nuomone,  imtis konkrečių bendrų veiksmų, skirtų apginti tradiciją, olimpinius principus ir žmogiškąją vertę. Turime atsispirti viskam, prieštaraujančiam ideologijoms, filosofijoms ir principams, kurie, kaip įrodyta, visų pirma yra naudingi žmogiškajam faktoriui ir visuomenei. Jei nebūsime įtaigūs, olimpinei tradicijai kils grėsmė. Be tradicijų - kitas žingsnis yra olimpizmo pabaiga ir kitų žmonijai nepalankių  reiškinių paplitimas.
Konferencijoje buvo perskaityti aštuonių nacionalinių olimpinių akademijų atstovų pranešimai. Mano pranešimo tema buvo The Development of Children's Olympic Values: Knowledge, Skills, Attitudes.” Man, kaip mokslininkei, svarbu buvo ne tik pristatyti mūsų šalyje Lietuvos tautinio olimpinio komiteto bei Lietuvos olimpinės akademijos įgyvendinamas olimpinio ugdymo veiklas, bet ir aptarti jų poveikį vaikų olimpinių vertybių žinių, gebėjimų bei nuostatų formavimuisi, apžvelgti šios srities mokslines publikacijas.
EOA Generalinės asamblėjos darbotvarkėje buvo numatyta 11 esminių klausimų. EOA prezidentas Manfred Laemmer apžvelgė pirmųjų metų nuveiktus darbus, vyko diskusija dėl naujų narių prisijungimo, nacionalinių olimpinių akademijų metinio mokesčio. Buvo aptartos Europos Olimpinių Akademijų gero valdymo gairės (The Good Governance Guidelines of the European Olympic Academies) ir paskelbtas pasiūlymas teikti kandidatus į Gero valdymo pareigūno (The Good Governance Officer) poziciją. Vienas iš svarbiausių uždavinių buvo kandidatų į keturias komisijas (Commission Communication, Commission Development and Cooperation, Commission Olympic Education, Commision Olympic Heritage) pristatymas ir jų išrinkimas. Aš buvau  pateikusi savo kandidatūrą į olimpinio ugdymo komisiją ir bendru visų dalyvių pritarimu mano kandidatūra buvo patvirtinta. Taigi, su naujomis pareigomis laukia ir nauji darbai.
Tikiuosi, kad darnus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinės akademijos darbas bei Europos šalių olimpinių akademijų bendradarbiavimas sudarys galimybę kryptingai planuoti bei įgyvendinti pažangias vaikų olimpinio ugdymo idėjas bei tirti ir analizuoti jų poveikį olimpinių vertybių interiorizacijai.

Prof. dr. Asta Šarkauskienė
Klaipėdos universitetas
Lietuvos olimpinės akademijos tarybos narė, Lietuvos atstovė EOA

Rėmėjai

Sprendimas: UAB "Fresh Media"
© 2018. Visos teisės saugomos
lt en