Mintys apie olimpizmą


Leonardas da Vinčis:
„Tik prasmingai nugyventas gyvenimas – ilgas“.

Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Kalbos

English

Teksto dydis

Surask mus „Facebook“

Lietuvos olimpinės akademijos oficiali paskyra Twitter


INFORMACIJA 
---------------------


----------------------

Rėmėjai 
 

Žurnalas „Sporto mokslas“

Lankomumas


Partneriai


 Pagrindiniai olimpizmo principai (pagal Olimpinę chartiją) PDF Spausdinti El. paštas
2011 lapkričio 15, 23:10 (antradienis)

Principas – ypač svarbus esminis teiginys, visuomenės moralės normų esminė idėja. Svarbu žinoti olimpizmo principus, kurie skatina žmoniją tobulėti. Principai žmonėms yra tas pats, kas šaknys medžiams. Medžiai be šaknų virsta, kai juos daužo vėjai. Žmonės be principų griūva, kai juos papurto gyvenimo audros. Olimpinis sąjūdis integruoja visus principus, kurie veda žmones į tobulėjimą.

1. Olimpizmas – gyvenimo filosofija, aukštinanti ir į darnią visumą jungianti kūno, valios ir proto savybes. Jungdamas sportą su kultūra ir švietimu, olimpizmas siekia kurti gyvenseną, pagrįstą džiaugsmu dėl įdėtų pastangų, tiki gero pavyzdžio auklėjamąja galia ir visuotinių etikos principų gerbimu.
2. Olimpizmo tikslas – sportu ugdyti harmoningą žmogų, siekiant sukurti taikią visuomenę, besirūpinančią žmogaus orumo saugojimu.
3. Olimpinis sąjūdis, kurio aukščiausioji valdžia – TOK, yra visų olimpizmo vertybes pripažįstančių asmenų ir institucijų suderinta, organizuota, visuotinė ir nuolatinė veikla. Olimpinis sąjūdis apima penkis žemynus. Jo kulminacija – pasaulio sportininkų susibūrimas didelėje sporto šventėje – olimpinėse žaidynėse. Olimpinio sąjūdžio simbolis yra penki sunerti žiedai.
4. Žmogus turi teisę sportuoti. Kiekvienas asmuo turi turėti galimybę sportuoti nepatirdamas jokios diskriminacijos ir jausdamas olimpinę dvasią, kuri reikalauja abipusio draugiškumo, solidarumo ir kilnaus elgesio supratimo. Sporto organizavimą ir vadybą turi kontroliuoti nepriklausomos sporto organizacijos.
5. Su olimpiniu sąjūdžiu nesuderinama jokia diskriminacijos šalies ar asmens atžvilgiu forma iš rasinių, religinių, politinių, lytinių ar kitokių paskatų.
6. Priklausymo olimpiniam sąjūdžiui kriterijus yra Olimpinės chartijos laikymasis ir TOK pripažinimas. 
Leidinys -  Olimpinė chartija (PDF)
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack