Seminaras treneriams „OLIMPINIS UGDYMAS NEFORMALIAJAME ŠVIETIME“

Seminaras treneriams  „OLIMPINIS UGDYMAS NEFORMALIAJAME ŠVIETIME“

Gegužės 24 d. Lietuvos olimpinė akademija organizavo seminarą treneriams „Olimpinis ugdymas neformaliajame švietime“. Dalyvavo įvairių sporto šakų treneriai iš visos Lietuvos. Seminaro moderatorius LOA viceprezidentas prof. Algirdas Raslanas supažindino su seminaro tikslais bei lektoriais, pasidalino įžvalgomis apie sporto politikos kryptis.
LOA narys, KKSD Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vyriausiasis specialistas, LR Seimo nario, Jaunimo ir sporto komisijos pirmininko K. Smirnovo visuomeninis padėjėjas Renatas Mizeras savo pranešime „Sporto reformos įgyvendinimas. Sporto specialistų ir instruktorių rengimo kryptys“ pristatė Sporto įstatymo svarbą, su auditorija aktyviai diskutavo apie trenerių kvalifikacijos kėlimo problemas, keliamus reikalavimus treneriams, lyderystės sporto sistemoje svarbą, bendradarbiavimo tarp federacijų ir aukštųjų mokyklų būtinybę. Iškelta sportininkų apsaugos (socialinės, sveikatos ir pan.) problema.
LOA narė, Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Kūno kultūros katedros lektorė dr. Vytė Kontautienė kalbėjo apie fizinio aktyvumo „šalutinį“ poveikį psichologiniu aspektu, sportininkų savikontrolės svarbą, trenerio reikšmę ieškant motyvo, kuris vaikui būtų svarbus sportuojant, akcentavo, kaip svarbu vaikui parodyti jo tobulėjimą, atsakė į dalyvių klausimus.
Bendrojo fizinio pasirengimo treniruočių specialistas Bronius Burneika savo pranešime „Didžiausios problemos, su kuriomis susiduria šiuolaikiniai treneriai“  atkreipė dėmesį į finansines bei edukacines problemas, pateikė daug praktinių patarimų, kaip valdyti raumenų sistemą, savo kūną, paaiškino, kodėl svarbus judesių treniravimas, pratimų taisyklingas atlikimas, kaip skausmas (galvos, nugaros ir pan.) susijęs su kitų kūno dalių sveikatos problemomis.
Psichoterapeutė Rinalda Germanienė, dirbanti su įvairių sporto šakų nacionalinėmis rinktinėmis, analizavo gero trenerio psichologines savybes – kaip svarbu suprasti, kad kiekvienas esame pažeidžiamas žmogus, koks svarbus trenerio, kaip vaiko gyvenimo vedlio, vaidmuo. Geras treneris turi būti ne tik fiziškai ir taktiškai pasirengęs, bet ir psichologiškai pasiruošęs, juk treniruoti bet kokio amžiaus sportininkus yra labai atsakingas darbas. Pateikdama pavyzdžius iš sporto pasaulio, lektorė nurodė, kaip svarbu susikoncentruoti į procesą, o ne rezultatą, kaip „perdegimas“ susijęs su emocijomis, kad dėmesio koncentraciją „čia ir dabar“ reikia treniruoti kaip ir kūną, kaip pasitikėjimas savimi išlaisvina žmogų, o siekti aukštumų ne dėl savęs, o dėl kitų žmonių spaudimo ar nuomonės yra pats baisiausias dalykas, mokė trenerius, kaip svarbu gebėti užimti poziciją ne „kas teisus“, o „kas teisinga“.
Seminaro organizatorės – LOA referentė olimpiniam ugdymui Enriketa Prunskienė ir adminstratorė Ramūnė Motiejūnaitė – dėkojo lektoriams už įdomius, aktualius pranešimus, o treneriams už aktyvumą, rūpimų klausimų iškėlimą bei diskusijas.   
Seminaro nuotraukas galite rasti galerijoje čia.

Rėmėjai

Sprendimas: UAB "Fresh Media"
© 2018. Visos teisės saugomos
lt en