Mintys apie olimpizmą


Lucijus Seneka sakė: „Kad ir kiek gyventum, mokykis gyventi“.

Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Kalbos

English

Teksto dydis

Surask mus „Facebook“

Lietuvos olimpinės akademijos oficiali paskyra Twitter


INFORMACIJA 
---------------------


----------------------

Rėmėjai 
 

Žurnalas „Sporto mokslas“

Lankomumas


Palangoje įvyko Projekto seminaras-konferencija „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ PDF Spausdinti El. paštas
2010 gegužėd 07, 20:39 (penktadienis)


2010 m. balandžio 22 -23 d. Palangoje vyko Projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ seminaras „Projekto 2009 m. veiklos ataskaita ir olimpinio ugdymo programos įgyvendinimo patirtis Palangos senojoje gimnazijoje“.

 

Per 60 seminaro dalyvių pasitiko šventiškai pasipuošusi jauki mokykla, korektiški ir paslaugūs mokiniai. Per dvi seminaro dienas įsitikinome, kokie šilti ir kolegiški mokinių ir mokytojų santykiai.

Gimnazijos sienas puošė įspūdingi gimnazistų dailės darbai. Norisi daug šiltų padėkos žodžių tarti mokytojai eksperte Daivai Stankuvienei už nuolatinį dailės ir olimpinės dvasios puoselėjimą tarp ugdytinių. 

Džiaugėsi svečiai su didele pagarba saugomu Palangos krašto sportiniu paveldu.

Gimnazijos galerijos ekspozicijoje prisimenami buvę mokiniai, garsinę ją savo sportiniais pasiekimais. Nuostabą kėlė ir dabartinių gimnazijos sportininkų apdovanojimų gausa kitoje  galerija, nusidriekusioje per visą koridorių.

Seminaro dalyvius sveikino gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka, LOA prezidentas, prof. habil. dr. Povilas Karoblis, Lietuvos olimpietis, irklavimo pasaulio čempionas Zigmantas Gudauskas.

Pranešimą apie mokymo įstaigų, projekto dalyvių Olimpinio ugdymo programų įgyvendinimą 2009 m. perskaitė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinio švietimo direktorius Algimantas Gudiškis. Išsamią ataskaitą parengė LMSSC metodininkė, projekto koordinatorė Nijolė Sližauskienė (pateikiama projekto internetinėje svetainėje www.ou.projektas.lt).

Palangos senosios gimnazijos olimpinio ugdymo programos įgyvendinimo koordinatorė kūno kultūros mokytoja ekspertė Dalia Rakauskienė atliko didžiulį darbą telkdama gimnazijos ir vietos bendruomenes, organizuodama drauge su bendraminčiais kitokį seminarą nei įprasta. Seminare praktiškai pademonstravo, kad kūno kultūra ir sportas iš tiesų yra šalies kultūros dalis, kad gimnazijoje kūno kultūros statusas yra labai gerbiamas.

Visiems žinoma, kad be praeities nėra ateities. Gimnazijoje surinkta Palangos krašto krepšinio istorija. Labai emocingai  šią istoriją papasakojo projekto gimnazijoje pagrindinė organizatorė mokytoja D. Rakauskienė savo pranešime „Puikus ryšys tarp praeities ir ateities – tvirtas pagrindas Olimpinei dvasiai gyvuoti – Palangos krepšinio istorija.“  

Į gimnazijos olimpinį sąjūdį, olimpinės dvasios puoselėjimą ir veiklos pristatymą  labai novatoriškai, kūrybiškai įsiliejo gimnazistai ir visa Palangos bendruomenė. Tai yra taip teisinga: pagrindiniai ugdymo dalyviai yra mokinys ir mokytojas, todėl atsakomybę už mokymo(si) rezultatus turi prisiimti ir gimnazistai. Olimpinės dvasios puoselėjimas prasideda nuo pat ryto šeimoje, tęsiamas ikimokyklinėse įstaigose, pradinėje, pagrindinėje mokykloje, gimnazijoje ir baigiasi sporto būreliuose, įvairiuose renginiuose sporto mokyklos treniruotėse ir varžybose.

Seminaro dalyviai Palangoje pajuto labai darnius bendraminčių santykius. Jautėsi bendrų tikslų vienovė, klausantis Palangos sporto centro direktoriaus pavaduotojo S. Kašinsko, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojos Tatjanos Stankevičienės, mokyklos – darželio „Pasaka“ pradinių klasių mokytojos Nijolės Viršilienės pranešimų.

Ne vienam ašara ištryško klausantis Kretingos Marijono Daujoto vidurinės mokyklos mokytojos Aldonos Bruzdeilinienės skaitomų mokinių rašinių, kuriose mokiniai reiškė savo mintis apie moralinių vertybių ir olimpinių idėjų įtaką jų brandai, požiūrio į bendravimą, atstovavimą savo gimtai mokyklai, miestui  ir Tėvynei formavimui.  

Seminaro dalyvius sužavėjo grakščios, puikios krepšininkės Eglės Želnytės savo kūrybos eilės ir pranešimas „Olimpinis sąjūdis Palangos senojoje gimnazijoje – faktai ir komentarai“. Puikų pranešimą “Lituanistinė veikla ir olimpinė dvasia“  labai laisvai, kompetentingai, patraukliai pateikė gimnazistai Roberta Žaromskytė ir Aistis Mikalauskas, kurį parengti padėjo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė – Aušra Šeštokienė. Mokytoja metodininkė Nijolė Šakinienė altruistiškai per lietuvių kalbos pamokas supažindina gimnazistus su olimpinėmis vertybėmis, šia tema įvairiais metodais atlieka didelę švietėjišką veiklą gimnazijos bendruomenėje.

Visą gimnazijos bendruomenę ir seminaro dalyvius išjudino masinis sveikatingumo renginys „Aerobikos ir krepšinio fiesta“, po kurio daug padėkos žodžių sulaukė choreografijos mokytoja Soneta Baltmiškinė už sistemingą šokio ir olimpinės dvasios puoselėjimą.

Seminaro naujovė – gimnazistų ir LOA atstovų debatai  privertė pastaruosius gerokai paprakaituoti. Gimnazistai, labai apsiskaitę, laisvai bendraujantys, teigė , kad nebūtina organizuoti olimpinio sąjūdžio projektą. Debatai vyko pagal visas taisykles ir olimpinio sąjūdžio senbuviams prof. P. Karobliui, Lizdeikos gimnazijos direktoriui J.Varkulevičiui ir LMSSC metodininkei N. Sližauskienei ne taip paprasta buvo įtikinti debatų dalyvius gimnazistus, kad olimpinis sąjūdis reikalingas, dalyvauti jame reikia, nes tai įdomi ir patraukli veikla. Dalyvaujant sąjūdžio renginiuose organizuojant patiems veiklas, stiprėja motyvacija būti fiziškai aktyviu visą gyvenimą, gali geriau pažinti save, išbandyti įvairiose pomėgius atitinkančiose veiklose, išmokti gyventi santarvėje su savimi ir aplinkiniais, o svarbiausia - išmokti nugalėti save.

Per seminarą pasipildė projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ gretos. Projekto dalyvio pažymėjimas, olimpinė vėliava ir metodinė literatūra  iškilmingai įteikti devyniems naujiems nariams:

 

1. Radviliškio lopšeliui – darželiui ,,Žvaigždutė“;

2. Radviliškio lopšeliui – darželiui ,,Eglutė“;       

3. Šilutės lopšeliui – darželiui ,,Žibutė;               

4. Kauno lopšeliui – darželiui ,,Rasytė”  ;          

5. Anykščių lopšelis – darželis ,,Žilvitis“;           

6. Jurbarko r. Jurbarkų darželiui – mokyklai;    

7. Jurbarko vaikų lopšeliui – darželis ,,Nykštukas“;       

8. Vilniaus lopšeliui – darželiui ,,Žilvinėlis”;        

9. Šiaulių r. Lauryno Ivinskio gimnazijai.

 

Kaip labai vertinga pedagogų kvalifikacijos kėlimui seminarą įvardijo Ugdymo plėtotės centro metodininkė Irma Neseckienė.

Organizuojant seminarą nuoširdžią metodinę paramą ir patarimus teikė Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras (direktorė Vilma Želvienė).

Seminaro dalyviai nuoširdžiai dėkojo Palangos senosios gimnazijos bendruomenei už naujas idėjas,  veiklos formas, interaktyvaus mokymo(si) metodus, labai naudingai praleistas dvi dienas jaukioje ir darbingoje aplinkoje.


Norėdami peržiūrėti šio renginio nuotraukų albumą spauskite čia

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack