Mintys apie olimpizmą

Prancūzų filosofas, rašytojas Ž. Ž. Ruso (1712-1778), aptardamas kūno ir dvasios tobulos darnos būtybę, teigė: „Norint išlavinti mokinio protą – lavinkite jo kūną ir jėgą, kuria remiasi protas, saugokite sveikatą, siekite stiprybės“.

Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Lietuvos olimpinė akademija (LOA), Lithuanian olympic academy

Kalbos

English

Teksto dydis

Surask mus „Facebook“

Lietuvos olimpinės akademijos oficiali paskyra Twitter


INFORMACIJA 
---------------------


----------------------

Rėmėjai 
 

Žurnalas „Sporto mokslas“

Lankomumas


Prienuose įvyko seminaras „Olimpinio ugdymo programos įgyvendinimo patirtis Prienų „Žiburio“ gimnazijoje" PDF Spausdinti El. paštas
2010 gegužėd 07, 21:19 (penktadienis)


2010 m. balandžio 29 d. Prienuose vyko seminaras „Olimpinio ugdymo programos įgyvendinimo patirtis Prienų „Žiburio„ gimnazijoje.

 

Šviesi, jauki su puikia sporto baze seminaro dalyvius pasitiko šventiškai pasipuošusi „Žiburio“ gimnazija.

Dėmesį patraukė Lietuvos mokinių ir studentų sporto centro organizuojamo nuotraukų konkurso „Sportuojame visi, visur ir visada“  mokinių nuotraukos. Geriausios bus siunčiamos į LMSSC vertinimo komisijai.

Pertraukos metu prie biliardo, stalo teniso stalų buriavosi gimnazistai. Vos įžengęs į gimnaziją pajunti kažkokią ypatingą, tik šiai mokymo įstaigai būdingą šviesos ir laisvės dvasią.

Įžengus į šią šviesią, saulėtą mokymo įstaigą norisi cituoti poeto Just. Marcinkevičiaus žodžius  įrašytus Prienų „Žiburio“ gimnazijos leidinio tituliniame lape: „Nėra kilmingesnio, reikšmingesnio darbo, kaip padauginti, pagausinti šviesą, paskleisti ją žmogaus dvasioje“. Dalijantis darbo patirtimi taip tinka šie žodžiai.

 Prie aktų salės seminaro dalyvius pasitiko besišypsančios gimnazistės, Prienų švietimo centro atstovės, įteikė spalvingą seminaro atributiką, gimnazijos laikraštį „Salvė“, leidinį Prienų „Žiburio“ gimnazija, projekto plakatus, žurnalą „Olimpinė panorama“ 2010 m. Nr.1.

Seminarą pradėjo organizatorius, kūno kultūros mokytojas ekspertas, dr. Olegas Batutis žodžiais: „Olimpizmas reikalingas ne tik sportininkų elitui. Kiekvienam reikalingas tikras draugas, reikalingas kilnus ir garbingas elgesys“.

Seminaro dalyvius sveikino gimnazijos direktorius Aidas Aldakauskas. Jis įsitikinęs, kad seminaras turės įtakos ateities darbams. Šalyje daug problemų: demografinė, lietuvių kalba užteršta, sveikų žmonių mažėja. Visa tai įtakoja lietuvių tautos išlikimą. Tapo norma vienaip galvoti, kitaip daryti, dar kitaip kalbėti. Gimnazijos direktorius patikino, kad jų gimnazija yra ta vieta, kur galvoja, daro ir kalba taip pat. Mokykloje yra tam tikra vieta, kur yra dvasia ir dalis  jos – olimpinė dvasia.    

Lietuvos olimpinės akademijos prezidentas prof. habil. dr. Povilas Karoblis gimnaziją prilygino kalnui, į kurį bendruomenė kopia. Patikino, kad laikraštis „Salvė“ – palikimas ateities kartoms. Džiaugėsi gimnazijos bendruomenės olimpinio judėjimo lyderiais A. Juočiūnu, O. Batučiu, D. Šklėriūte. Profesorius pabrėžė, kad svarbiausia yra asmenybė, o tik po to sportas. Olimpinės žaidynės -  tai veikla, persunkta olimpinėmis vertybėmis, paremta viltimi ir tikėjimu, rungtyniaujama neturint širdyje pykčio ir neapykantos. 

Lietuvos olimpietė Birutė Stankevičienė (Užkuraitytė) pabrėžė, kad gimnazijoje sklando gerumo dvasia, mokykla tuoj švęs 100 metų jubiliejų, išugdyta daug kilnių žmonių. Šiandien atkeliavo olimpinė dvasia Neringos, kuri skaitė eilės ir vaikinų, kurie dainavo,  lūpomis. Gimnazijoje suvokiama, kad olimpizmo filosofija jungia į darnią visumą kūno, valios, dvasios ir dar pasiūlė pridėti ‚meno“ savybes.

Seminare dalyvavo Prienų r. savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas, vyr. specialistas, atsakingas už mokinių kūno kultūrą ir sportą Adomas Kubilius.

Seminarą pradėjo gimnazistai menine programa. Grupė merginų atliko labai gražią šokio kompoziciją. Be galo pakiliai ir romantiškai seminaro dalyvius nuteikė gimnazistų eilės apie vietos gyvenime ir tikro draugo paieškas: Kas aš esu?  Ar tu būsi mano draugu? Ne taip lengva rasti draugą – nepakartojamą, nepakeičiamą...Kai niekam aš nerūpiu... Kai tie, kam tiek padėjau, paliko mane...

O mokyklos choro, kuriame dominavo vaikinai, atliktos dainos sportine tematika ir daina „Nenusigąsk – tai aš“ tiesiog pakerėjo visus. Džiugu, kad menas ir sportas drauge.

2009 metų mokytoja, kūno kultūros mokytoja metodininkė Dalia Šklėriūtė pristatė gimnazijos daugiametę patirtį ir pasiekimus dalyvaujant projekte „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“. Ji įvardijo veiklos prioritetą – judėjimas turi tapti poreikiu. Pasidalijo patirtimi, kaip visus mokinius įtraukia į renginius, į sistemingą aktyvų gyvenimą. Svečius sudomino projektai „Aukštyn upe“, „Groja – M-1 – plaukia kiekvienas“.

Po to seminaro dalyviai turėjo galimybę stebėti integruotas kūno kultūros ir užsienio kalbų, fizikos, biologijos, istorijos, matematikos, gamtos mokslų pamokas. Visose stebėtose pamokose mokiniai labai aktyviai dirbo.

Seminaro dalyviai aukštai įvertino tikrų profesionalų vykdytas netradicines: tinklinio

(D. Šlkėriūtė), karatė (A. Juočiūnas), sveikatos ugdymo – pilates ir judesių mokymo – street dance (O. Batutis) pamokas.           

Į gimnazijos veiklą sugebėta pritraukti daug rėmėjų. Tai jau visos bendruomenės nuopelnas. Veikla plečiasi ir į kitus rajonus, organizuojami bendri renginiai.

Lietuvos kūno kultūros akademijos Sporto ir fizinio aktyvumo katedros docentės Elenos Puišienės ir lektorės, socialinių mokslų doktorantės Daivos Majauskienės pranešimai pratutino pedagogų metodinių žinių bagažą.

Organizatoriai tikisi, kad seminaro dalyviai į savo mokymo įstaigas grįš kupini naujų idėjų, sumanymų ir pasisėmę naujos patirties.

 

Nuotraukų albumas:
2010-04-29 Seminaras „Olimpinio ugdymo programos įgyvendinimo patirtis“ Prienų „Žiburio“ gimnazijoje

Lektorių pranešimai:
Pamokos kontrolė ir kokybės vertinimo kriterijai (pranešėjas dr. doc. Olegas Batutis)
Moksleivių olimpinis ugdymas XXI amžiuje (pranešėja doc. Elena Puišienė)

 

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack