Jaunimo stovykla "Olimpinės vertybės studentų gyvenime
Jaunimo stovykla "Olimpinės vertybės studentų gyvenime
Rugpjūčio 26 – 29 dienomis Lietuvos Olimpinė akademija organizavo kasmetinę jaunimo stovyklą „Olimpinės vertybės studentų gyvenime“. Pirmąją dieną pradėjome ekskursija po Vilniaus Lukiškes, kur gidas Donatas Jokūbaitis papasakojo daugybę istorinių faktų apie vieną iš seniausių sostinės rajonų. Tądien stovyklos dalyviai susipažino su vasaros olimpinių žaidynių sporto šakomis. Išbandė regbio subtilybes ir jį žaidė su Vilniaus regbio akademijos treneriu Vidmantu Valiu. LSU dėstytojas Saulius Kavaliauskas ir Sporto savanorių sąjungos pirmininkas Mykolas Krasnickas supažindino su savanoryste. Padiskutavę su svečiais, stovyklos dalyviai keliavo išbandyti dziudo. „Tapk čempionu“ trenerė Ieva Kublickienė žaismingai pristatė šią sporto šaką, o studentai noriai įsitraukė ir atliko visus pratimus.
Antroji Jaunimo stovyklos diena skirta paralimpinėms žaidynėms. Stovyklos dalyviai dieną pradėjo pažintimi su Lietuvos antidopingo agentūra. Rima Valentienė supažindino su antidopingo procedūra, pasakojo apie dopingo vartojimo pasekmes. O Vingio parke Lietuvos triračių sporto asociacijos prezidentė Aušra Kriškoviecienė supažindino su triračiais, skirtais neįgaliesiems. Dalyviai turėjo galimybę parke pabėgioti su šiuo „prietaisu“, palengvinančiu judėjimą negalią turintiems žmonėms. Pabėgioję Vingio parke stovyklautojai keliavo susipažinti su paralimpiniu sportu. Lietuvos aklųjų sporto federacijos prezidentas Arnoldas Januškevičius papasakojo apie paralimpinį sportą bei kartu su stovyklos dalyviais stebėjo ir palaikė paralimpiečio plaukiko Edgaro Matako startą Tokijuje. Tęsėsi pažintis su paralimpiniu sportu. Trenerė Aušra Kriškoviecienė išmokė žaisti bočią. O ar žinojote, kad jų yra dvi rūšys? Taip - neįgaliųjų ir Specialiosios olimpiados bočia, kurią žaidžia intelekto sutrikimą turintys žmonės. Išbandytos buvo abi. „Pagainioję” rutulius, studentai susipažino su dar viena sporto rūšimi. Lietuvos elektroninio sporto asociacijos narys Algirdas Gricius pristatė, gal net ir ateities sportą – elektroninį sportą. O dienos kulminacija buvo naktinės orientavimosi varžybos po Vilnių.
Trečioji diena buvo skirta žiemos olimpinėms žaidynėms, todėl rytą studentai pradėjo nuo šiaurietiško ėjimo. LOA referentė olimpiniam ugdymui Ramūnė Motiejūnaitė pristatė slidinėjimo sporto šaką, o vėliau biatlono treneris Darius Čepulis ne tik supažindino su savo sporto šaka, bet ir pamokė studentus šaudymo technikos. Fizinį aktyvumą pakeitė teorija. R. Motiejūnaitė išsamiai išdėstė Olimpinių žaidynių istoriją, aptarė jų organizavimo problemas, su studentais diskutavo apie olimpines vertybes ir kaip jos atsiskleidžia mūsų gyvenime. Teoriją keitė vėl fizinis aktyvumas. Studentai keliavo ant slidžių. Slidinėjimo akademijoje instruktorė Anželika Schrijer išmokė slidinėjimo pagrindų. Diena buvo užbaigta filmu apie paralimpines žaidynes bei neįgaliųjų sportą – „Rising Phoenix“. Po filmo studentai dar ilgai diskutavo apie žmogaus galimybes, koks žmogus gali būti stiprus, kaip žmogus gali prisitaikyti, ką jis ištveria ir kaip jis kovoja sporto aikštelėje.
Ketvirtos dienos rytine tradiciškai buvo aptarta stovykla. LOA direktorė Enriketa Prunskienė padėkojo dalyviams už aktyvumą, gerą nuotaiką, palinkėjo, kad olimpinės vertybės, apie kurias kalbėta visos stovyklos metu, rastų vietą jų širdyse, jų gyvenimuose, jų aplinkoje, jų šeimose. Stovyklos dalyviai nuoširdžiai dėkojo Lietuvos olimpinei akademijai bei stovyklos koordinatorei R. Motiejūnaitei už galimybes atrasti save ir naujus draugus, išbandyti naujas sporto šakas.
Džiaugiamės šauniais mūsų dalyviais, kurie buvo aktyvūs ir sportinėse veiklose, ir teorinėse paskaitose. Studentai diskutavo, puikiai reiškė savo nuomonę, buvo žingeidūs. Džiugu, kad kiekvienais metais aukštųjų mokyklų ratas keičiasi, tampa įvairesnis. Šį kartą studentai atvyko iš Lietuvos sporto universiteto, Lietuvos karo akademijos, Marijampolės kolėgijos, Lietuvos verslo kolegijos, Kauno Technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto ir studentė iš Oksforo universiteto. Stovyklos sustabdytas akimirkas galite pamatyi čia.