LOA tarybos nariai dalyvavo tarptautiniame moksliniame kongrese Minske

LOA tarybos nariai dalyvavo tarptautiniame moksliniame kongrese Minske

Lietuvos olimpinės akademijos tarybos narys, Lietuvos edukologijos universiteto, Sporto metodikos katedros vedėjas, profesorius habilituotas daktaras Kazys Milašius ir Lietuvos olimpinės akademijos tarybos narė, Klaipėdos universiteto Kūno kultūros katedros vedėja, profesorė daktarė Asta Šarkauskienė balandžio 18‒20 dienomis dalyvavo Minske (Baltarusija) vykusiame tarptautiniame moksliniame kongrese Values, traditions and innovations of contemporary sport (Šiuolaikinio sporto vertybės, tradicijos ir novacijos).

Tai buvo labai aukšto lygio mokslinis renginys, kuriam buvo skirtas ypatingas Baltarusijos valstybės ir kitų šalių sporto bendruomenės dėmesys. Kongreso reikšmingumą pagrindžia pirmiausia tai, kad jame dalyvavo dešimties įvairių pasaulio šalių universitetų rektoriai ar prorektoriai. Kongreso dalyvių geografija buvo taip pat plati – jame dalyvavo  18 šalių  -  Armėnijos, Bulgarijos, Kinijos, Japonijos, Korėjos, Latvijos, Lenkijos, Libano, Lietuvos, Rusijos ir kitų šalių mokslininkai. Iš viso kongrese dalyvavo apie 500 mokslininkų bei kūno kultūros ir sporto srities praktikų – mokytojų, trenerių, ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų.

Plenariniame posėdyje buvo pristatyti 4 pranešimai. Rusijos valstybinio kūno kultūros ir sporto universiteto rektorius prof. S. Seiranovas savo pranešime kėlė susirūpinimą dėl šiuolaikinio olimpinio judėjimo vertybių ir tradicijų išsaugojimo. Lenkijos sporto akademijos prorektorius prof. J. Sadovski nagrinėjo jaunųjų sportininkų atrankos klausimus ir jų tolimesnį ugdymą iki elitinio meistriškumo sportininkų. Korėjos atstovas apibendrino XXIII-ujų žiemos olimpinių žaidynių reikšmę valstybei, o mokslininkas iš Japonijos kalbėjo apie iššūkius, su kuriais susidurs Tokijas 2020 metais.

Moksliniai pranešimai buvo pristatomi 9 kongreso sekcijose. Kiekvieną dieną veikė apskrito stalo posėdžiai, kuriuose buvo nagrinėjami aktualūs klausimai, vyko diskusija tarp mokslininkų ir sporto trenerių, praktikų.

Sekcijoje, nagrinėjančioje didelio meistriškumo sportininkų rengimą, prof. habil. dr. K. Milašius skaitė pranešimą  „Multivitaminų ir mineralų komplekso įtaka makro- ir mikroelementų kiekiui sportininkų plaukuose“.

Prof. dr. A. Šarkauskienė dalyvavo Olimpinio ugdymo sekcijoje. Jos (bendraautorė I. Kaškevičiūtė, KU) pranešimo tema  The knowledge, abilities, attitudes of 5‒6th grades pupils Olympic values.

Kongreso dalyviai buvo supažindinti su turtingomis Minsko ir Valstybinio kūno kultūros universiteto sporto bazėmis, kuriose 2019 m. vyks II-osios Europos olimpinės žaidynės. 

Kitas kongresas numatytas 2020 metais.

Prof. K. Milašius

Prof. A. Šarkauskienė

Rėmėjai

Sprendimas: UAB "Fresh Media"
© 2018. Visos teisės saugomos
lt en