Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas Europoje

Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas Europoje

2017 m. spalio 2‒5 dienomis Azerbaidžano sostinėje Baku vyko tarptautinis seminaras – konferencija „The Agenda 2020 and the future of the Olympic movement“.
Azerbaidžano olimpinė akademija (prezidentas prof. dr. Aghajan Abiyev) garsėja savo gebėjimu organizuoti aukščiausio lygio renginius, kuriuose dalyvauja išskirtinės šios srities asmenybės. Konferencijoje dalyvavo 12 šalių olimpinių akademijų direktoriai ar jų atstovai.
Visus konferencijos svečius ir dalyvius pasveikimo Azerbaidžano olimpinio komiteto viceprezidentas dr. Chingiz Huseynzade.
Konferencijoje dalyvavo Europos olimpinės akademijos prezidentas prof. dr. Manfred Laemmer (GER), kuris savo pranešime kėlė klausimą, ar žiemos olimpinės žaidynės Pyeongchang (Korėja) padės suartėti Šiaurės ir Pietų Korėjai ir apžvelgė Vokietijos patirtį.
Pasaulio lyderiai vaikų ir jaunimo olimpinio ugdymo srityje yra Ukraina. Šios šalies olimpinės akademijos prezidentė prof. dr. Marija Bulatova apžvelgė per 26 nepriklausomybės metus nuveiktus darbus. Tai parengtos ir išleistos solidžios knygos apie olimpizmo ir atskirų sporto šakų istoriją, kasmetiniai leidiniai vaikams. Šalyje nuolatos organizuojami renginiai, skirti vaikų žinių apie olimpinį judėjimą ir olimpines vertybes plėtrai bei praktiniam šių žinių taikymui sportinėje bei kasdieninėje veikloje.
Mano pranešimo tema ,,Pupils‘ Olympic values education: the Lithuanian example”. Pranešime buvo apžvelgta, kokios veiklos yra vykdomos ugdant vaikų ir jaunimo olimpines vertybes Lietuvoje ir Klaipėdos mieste.

Rėmėjai

Sprendimas: UAB "Fresh Media"
© 2018. Visos teisės saugomos
lt en