18 – asis Tarptautinės olimpinės akademijos sesija antros pakopos studentams

  • Titulinis
  • Naujienos
  • 18 – asis Tarptautinės olimpinės akademijos sesija antros pakopos studentams

18 – asis Tarptautinės olimpinės akademijos sesija antros pakopos studentams

2011 09 30


2011 rugsėjo 2 – 30 d. Graikijoje, Olimpijoje, vyko 18 – asis Tarptautinės olimpinės akademijos seminaras antros pakopos studentams. Jame dalyvavo 35 studentai iš 27 pasaulio šalių, t. y. iš Egipto, Vokietijos, Kataro, Argentinos, Italijos, Brazilijos, Gvatemalos, JAV, Kinijos, Rusijos, Tailando, Latvijos ir kt. Lietuvai atstovavo Ramūnė Motiejūnaitė iš Vilniaus pedagoginio universiteto.
Pirmosios dvi dienos buvo skirtos pažinčiai su archeologine Graikijos dalimi. Seminaro dalyviai aplankė Akropolį, Nacionalinį archeologinį muziejų Atėnuose, Atėnų ir Panatinaikos stadioną, kur vyko pirmosios moderniosios Olimpinės žaidynės 1896 m. Taip pat aplankė Epidaurą, Nafplioną, Acronafplią, Argorą, Myceanę ir Nemeą. 
Rugsėjo 5 d. TOA įvyko atidarymo ceremonija, po kurios dalyviai aplankė Senąją Olimpiją. Seminaro dalyviai džiaugėsi, kad galėjo aplankyti tiek daug vietų, kuriomis vaikščiojo, kurias lietė senovės didvyriai. Jie galėjo pajausti antikinę dvasią, įkvėpti oro, kuriuo kvėpavo pirmieji olimpiniai čempionai. 
Po atidarymo ceremonijos prasidėjo darbas. Kiekvieną dieną seminaro dalyviai klausė paskaitų olimpinėmis temomis, diskutavo, skaitė savo pranešimus. 
Pirmoji savaitė buvo skirta „Senųjų Olimpinių žaidynių ir jų filosofijos“ temai nagrinėti. Paskaitas skaitė prof. Evangelos Albanidis (Graikija), prof. Wendy Raschke (JAV) ir prof. Thomas F. Scandol (JAV). Studentams buvo suteikta galimybė sužinoti apie Olimpinių žaidynių ištakas, kaip buvo organizuojamos pirmosios olimpinės žaidynės, susipažinti su sukčiavimu senovėje bei dabar ir kt. Po paskaitų jie bėgdavo į baseiną, pasilepinti šilto klimato teikiamais malonumais. O vakare visus sukviesdavo nuostabus TOA sporto kompleksas, kur seminaro dalyviai galėjo išbandyti savo jėgas įvairiose sporto šakose. 
Atstovai iš Egipto pakvietė visus į nuostabų Egipto socialinį vakarą, kuriame visi susipažino su šia nuostabia šalimi, išbandė Egipto šokius bei paragavo maisto iš šios šalies. Taip pat pamatė Egipto muziejų, kuriame galėjo susipažinti su šios šalies dievais.
Po pirmos savaitės darbo buvo vienos dienos atokvėpis. Beveik visa studentų grupė išsiruošė į Kourouta paplūdimį. Ten pasimėgavo graikiška saulute, žaidė vandens žaidimus, paplūdimio tinklinį ir daug kitų žaidimų. Tai buvo nuostabi diena praleista su naujais draugais. 
Po atokvėpio dienos, vėl seminaro dalyviai kibo į darbus. Antroji savaitė buvo skirta “Naujojo Olimpinio judėjimo bei sociopolitinių, ekonominių ir pedagoginių aspektų Olimpinėse žaidynėse” temos nagrinėjimui. Paskaitas skaitės prof. Holger Preuss (Vokietija), prof. Jeffrey Segrave (D. Britanija) ir prof. Kazuo Uchumi (Japonija). Studentai aptarė šiuolaikinių Olimpinių žaidynių organizavimą, rėmėjus, susipažino su Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijomis. Taip pat nagrinėjo sporto visiems ir profesionalaus sporto aspektus, palietė nacionalizmo ir antidopingo temas. Taip pat prof. H. Preuss surengė dvi diskusijas apie Olimpinių žaidynių rėmėjus bei apie korupciją. Ir, aišku, studentai skaitė savo pranešimus.
Po paskaitų, kaip ir kiekvieną dieną, seminaro dalyviai bėgo į baseiną. Sporto užsiėmimuose išbandė daugelį sporto šakų: krepšinį, futbolą, tinklinį, jogą, kopinėjimą į kalnus, vandensvydį, šuolius nuo tramplino, nardymą, tenisą, stalo tenisą, rankinį bei ultimeitą. 
Antrą savaitę buvo suorganizuotas Europos šiaurinių šalių socialinis vakaras. Savo valstybes pristatė merginos iš Latvijos, Lietuvos ir Rusijos. Visi seminaro dalyviai susipažino su Latvijos gamta, Lietuvos „antrąją religija“ – krepšiniu ir Rusijoje organizuojamais visame pasaulyje žinomais sporto renginiais. 
Per antrąją laisvą dieną studentai keliavo į Zakynthos salą. Ši sala trečia pagal dydį Jonijos jūros sala, įsitaisiusi Peloponeso pusiasalio pašonėje ir priklausanti Graikijai. Tai viena lankomiausių Jonijos salų. Joje turistai gali rasti viską: gražius, natūralumą išsaugojusius kalnų kaimelius, nuostabiausius paplūdimius, įspūdingą kraštovaizdį, įvairias vandens sporto galimybes, gerus restoranus, barus, naktinius klubus ir kitas turistines atrakcijas. Sala pavadinta Zakintošo, legendinio arkadijiečių karaliaus Dardano sūnaus vardu. Sutrumpintai ją dar vadina Zante. Archeologiniai radiniai rodo, kad Zakintoše žmonės gyvena nuo Neolito laikų. Pirmasis salą paminėjo Homeras savo šedevruose „Iliada“ ir „Odisėja“.
Zakintošo pakrantės linija nutįsusi net 123 kilometrus. Trikampio formos sala gali pasigirti įvairiapusišku kraštovaizdžiu. Visumoj sala yra kalvota, bet joje sutiksite ir derlingų laukų, ir žalių slėnių. Pietinė salos dalis gali pasigirti gražiais, ilgais ir smėlėtais paplūdimiais bei gyvybingais kurortais. O šiaurinė pakrantė yra uolėta ir stati. Tai laukinė salos teritorija. Mažai urbanizuota.
Studentai aplankė ir salos sostinę – Zante miestą. Čia taip pat gausu lankytinų vietų. Galima aplankyti Bizantijos, Solomos ir Kalvos muziejus, Šv. Dionizo ir Šv. Nikalojaus bažnyčias. TOA studentai aplankė Šv. Dionizo bažnyčią (pastatyta 1948). Ji buvo viena iš nedaugelio išgyvenusių 1953 m. žemės drebėjimą.
Trečią ir ketvirtą savaites nagrinėjome etinius ir filosofinius aspektus šiuolaikiniame olimpiniame judėjime. Paskaitas skaitė prof. Li-Hong Hsu (Taipėjus), prof. Sigmund Loland (Norvegija) ir prof. Heather Reid (JAV). Studentai diskutavo sporto filosofijos temomis, nagrinėjo olimpinio švietimo ir gražaus žaidimo aspektus, P. de Kuberteno vertybes, humanizmo etinius idealus. Aišku, seminaro dalyviai skaitė savo pranešimus ir aptarė juos. 
Baigiantis 18–ajam seminarui TOA, buvo sužaistos dvejos futbolo varžybos tarp „Antros pakopos studentų” ir „Magistro studijų studentų”. Ir aišku, tegyvuoja gražus žaidimas ir draugystė. Rungtynės baigėsi lygiosiomis. 
Kiekvienas vakaras nebuvo praleistas veltui. Visi studentai sėdėdavo iki vėlumos ir kalbėdavo, diskutuodavo, stengėsi praleisti kuo daugiau laiko kartu. 
Trečiąją savaitę buvo suorganizuoti du socialiniai vakarai. Pirmajame TOA studentai susipažino su Lotynų Amerikos šalimis, kuriame savo šalis pristatė dalyviai iš Argentinos, Brazilijos ir Gvatemalos. Antrajame vakare savo šalis pristatė merginos iš Čekijos Respublikos ir Vengrijos. Socialiniai vakarai, tai puiki galimybė susipažinti su šalių istorija, šokiais, dainomis, maistu bei gėrimais.
Paskutinę savaitę seminaro dalyviai turėjo dvi laisvas dienas. Per šiuos laisvadienius taip pat jie nesėdėjo rankų sudėję. Pirmąją dieną važiavo į Kourouta paplūdimį, paskutinį kartą pasimėgauti Viduržemio jūros grožiu, paskutinį kartą pamatyti ir pajausti jos bangas bei pasimėgauti saulės spinduliais. 
Antrąją laisvą dieną visi seminaro dalyviai darė tai, ką norėjo. Kas miegojo, kas paskutinį kartą aplankė senąjį stadioną. Ir tik maža trylikos žmonių grupelė, kurioje buvo ir Ramūnė, pasirinko aktyvų laisvalaikį. Visi keliavo irkluoti gumine valtimi į Alfeo upę. Grupelė mėgavosi gamtos grožiu, pajautė Alfeo upės galią, daugiau sužinojo apie grupės darbą, išmoko gelbėti skęstančius žmones. 
Paskutinės dienos ir naktys buvo pačios liūdniausios, nes TOA studentai jau jautė išsiskyrimo dieną. Vakarais ilgas valandas sėdėdavo kartu, pasakodavo apie savo namus ir kaip liūdna grįžti į savo realius gyvenimus. 
Paskutinį vakarą Olimpijoje buvo suorganizuotas jungtinis socialinis vakaras, kuriame savo šalis pristatė žmonės iš JAV, Škotijos, Anglijos, Australijos, Algerijos, Kinijos Respublikos, Turkijos ir, aišku, Graikijos. Tai buvo mūsų paskutinis socialinis pasibūvimas kartu. 
Seminaro dalyviai paskutinę dieną į Atėnus grįžo per senovės Elisę ir archeologines Delfų miesto vietas. Elisė – istorinė Graikijos sritis Peloponeso pusiasalio vakarinėje dalyje. 40km nuo senovės Olimpijos. Šiame mieste treniruodavosi senovės olimpiečiai. 
Pakeliui į Delfus, didelį įspūdį paliko Rion-Antirion tiltas, kuris jungia saloje esantį Peloponeso regioną su žemynine Graikijos dalimi. 
Delfai – nuostabus ne tik architektūros kampelis, bet ir nuostabios gamtos salelė kalnuose. Senovės graikai galvojo, kad čia yra pasaulio centras. Delfai buvo vieta, kur susitinka dangus ir žemė, uždara vieta Dievui. Ir iš tiesų, tai lyg pasaulio centras, nes Delfai apsupti kalnais ir jūromis. Tai nuostabiausias kampelis žemėje. 
Paskutinė naktis buvo pati ilgiausia. Seminaro dalyviai stengėsi nemiegoti, nes norėjo palydėti visus naujuosius draugus, paliekančius Graikiją. Nei vienas nebuvo abejingas, visų akyse galima buvo matyti liūdesį ir net ašaras atsisveikinant. 
Tai geriausias patyrimas žmogui. Tai ne tik gražios vietos, naujos žinios ir patyrimai, bet ir nuostabios žmonių širdys, kurios ne vienam seminaro dalyviui išliks dar ilgai atmintyje, o gal net visą gyvenimą. 
Atmintyje išliks ir TOA dekano Kosto Georgiadžio (Graikija), seminaro koordinatorės Karolinos Bišop (Vokietija) bei aptarnaujančiojo personalo šiltos širdys.