56-oji Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija
56-oji Tarptautinės olimpinės akademijos jaunimo sesija
Birželio 11 – 25 d. turėjau galimybę atstovauti Lietuvai 56-oje Tarptautinės olimpinės akademijos jaunųjų dalyvių sesijoje Graikijoje. Į šią kelionę kasmet būna išsiunčiami 2 atstovai iš Lietuvos.
Pirmas dvi kelionės dienas apsistojome Metropolitan viešbutyje Atėnuose, pažindinomės su sesijos dalyviais iš kitų šalių, apžiūrinėjome įžymiausias miesto vietas, alsuojančias senovės istorija, dalyvavome iškilmingoje sesijos atidarymo ceremonijoje.
Birželio 13 d. išvykome į pagrindinę sesijos vietą – Senovės Olimpiją. Čia gyvenome nuostabaus grožio saugomoje teritorijoje, pritaikytoje paskaitoms ir įvairiems kitokiems moksliniams renginiams. Po Tarptautinės olimpinės akademijos prezidento Isidoros Kouvelos žodžio bei kiekvienos šalies atstovų iškilmingo pristatymo kibome į darbus. Pagrindinės paskaitų temos buvo olimpizmas, darnus vystymasis, sporto reikšmė žmogui, aplinkos apsauga, lyčių lygybė ir pan. Visos paskaitos buvo transliuojamos tiesiogiai Tarptautinės olimpinės akademijos internetiniame puslapyje. Kasdien išklausydavome po 2-3 pranešimus, po kurių galėdavome užduoti klausimus. Sesijos dalyvių buvo labai daug, todėl ne į visus klausimus būdavo spėjama atsakyti. Mano užduoto klausimo pavyzdį galite pamatyti paspaudę šią nuorodą (49:42 – 50:17): http://www.ioa-sessions.org/yp2016-mrs-eugenia-chidhakwa-zim
Po pirmųjų paskaitų buvome suskirstyti į grupeles po 12 žmonių. Šiose grupelėse diskutuodavome apie girdėtas prezentacijas bei patys parengėme 2 pranešimus. Juos, kaip ir dėstytojai, pristatinėjome kolegoms auditorijoje. Man teko garbė pristatinėti antrąjį mūsų grupelės pranešimą, transliuotą tiesiogiai Tarptautinės Olimpinės Akademijos internetiniame puslapyje. Prezentaciją galite pamatyti paspaudę šią nuorodą (43:00 – 50:50): http://www.ioa-sessions.org/yp2016-presentation-conclusions-cycle-b%C2%B4-group-discussion
Be akademinės veiklos dar galėjome parengti savo šalių pristatymus. Lietuvą pristatėme pateikdami klausimyną apie mūsų šalį, sportą Lietuvoje, mūsų šalies olimpinę akademiją. Už teisingus atsakymus dalyviams įteikdavome iš gimtinės atsivežtus prizus. Man yra tekę 12 metų lankyti tautinius šokius, todėl tai taip pat panaudojome mūsų pasirodyme ir po klausimyno sušokome tradicinį lietuvių šokį „Galiopas“ bei pakvietėme prisijungti kitus sesijos dalyvius, taip užtikrindami gerą nuotaiką ir susilaukdami gausybės aplodismentų. Labai apmaudu, tačiau mūsų pasirodymo vakaras dėl neaiškių priežasčių nebuvo transliuotas tiesiogiai, priešingai nei prieš tai vykę 2 vakarai.
Be viso to dar galėjome pasirinkti įvairias menines veiklas kartu su kitų šalių atstovais: poeziją, tapybą, dainavimą, įvairiausius šokius. Šioms veikloms reikdavo ruoštis kiekvieną dieną po paskaitų ir grupinių diskusijų. Aš, kaip ir kita Lietuvos atstovė, Iveta Kaškevičiūtė, pasirinkau šokti salsą. Mūsų tiesiogiai transliuotą pasirodymą galite pamatyti paspaudę šią nuorodą (22:45 – 26:00): http://www.ioa-sessions.org/yp2016-arts-happening
Olimpizmas yra neatsiejamas nuo olimpinių žaidynių, todėl ir sesijos metu vyko simbolinės deglo bei vėliavos nešimo ceremonijos, olimpinis bėgimas ir įvairios kitų sporto šakų varžybos. Tarp sesijos dalyvių buvo keletas profesionalių lengvaatlečių, todėl buvo ypač įdomu pasivaržyti su jais bėgimo ar šuolio į tolį rungtyse. Tiesa, krepšinio aikštelėje, kaip ir priklauso, triumfavo lietuvio vedama komanda.
Po visų šių veiklų Senovės Olimpijoje birželio 24 d. vėl grįžome į Metropolitan viešbutį Atėnuose. Tik šį kartą čia jau vyravo slogios nuotaikos, kadangi teko išsiskirti su daugybe naujų draugų, su kuriais mane vienijo ne tik bendros olimpizmo idėjos, bet ir kartu praleistos įsimintinos dvi savaitės klausantis įdomių pranešimų, diskutuojant, sportuojant, šokant ir pan.
Ši išvyka paskatino mane dar labiau domėtis olimpizmu ir skleisti jau žinotas bei per sesiją naujai įgytas idėjas asmenims Lietuvoje. Rekomenduočiau bandyti sudalyvauti konkurse dėl šios kelionės kiekvienam, kas yra neabejingas sportui bei pritaria gyvenimo filosofijai, aukštinančiai ir į darnią visumą jungiančiai žmogaus kūno, valios ir proto savybes.
Parengė: Justinas Daugėla